Latest Post

Dzień 1 Jak założyć publiczny serwer Minecraft | przez Sama Starkmana

Kiedy skończyłem waniliową Personę 5, to napisałem post o mojej drużynie NG+. Ponieważ niedawno udało mi się ukończyć Persona 5 Royal, naturalnym było napisanie kolejnego postu o Personach, które wykorzystałem tym razem, w tym o niektórych najlepszych & najsilniejszych w grze.

Powiązane:

W Royal istnieje stosunkowo prosty sposób na podniesienie statystyk dowolnej Persony do 99. Potrzebne są: umiejętność Insta-Kill z Rangi 7 Ryuji, umiejętność Celestial Reading z Rangi 8 Chihaya oraz 20 tys. jenów. Poprosić Chihayę, aby zwiększyła szanse na alarm termiczny w dniu, w którym wybiera się Pan do Mementos. Wejść na pierwsze piętro i zabić 2-3 cienie, aby wywołać alarm. Wrócić do Aksamitnego Pokoju, połączyć dwie dowolne Persony, a następnie użyć tej nowej połączonej Persony (jej nazwa będzie w kolorze żółtym) do wzmocnienia tej, której statystyki mają być maksymalne. Wzmocnienie nie spowoduje zdobycia XP, ale otrzyma Pan w sumie +10 do losowych statystyk. Można tak postępować do momentu, gdy wszystkie statystyki danej Persony osiągną wartość 99.

Ostatnia rzecz: 3 z przedstawionych tu Person pochodzą z nowego DLC, ale w grze podstawowej/darmowym DLC jest mnóstwo wspaniałych Person, które wystarczą, aby ukończyć każde wyzwanie rzucone przez grę (więcej na ten temat piszę na końcu tego wpisu). Optymalizacja Person w takim stopniu jest przydatna głównie w przypadku Super Bossów, w pozostałych przypadkach można używać kogo się chce i przejść każdy Pałac. Jeżeli szukają Państwo dobrych Person w początkowej fazie gry, proszę sprawdzić ten wpis.

Yoshitsune

Yoshitsune powraca, nadal tak silny jak zawsze. Hassou Tobi to trzy najlepsze umiejętności w grze, obok Myriad Truths i Shining Arrows, a teraz można je nawet wzmocnić dzięki cechom. Najlepszą cechą Yoshitsune jest Niezwykła furia, pochodząca z Zaou-Gongen, która zwiększa obrażenia umiejętności fizycznych o 30%.

Poradnik wideo dotyczący budowy Yoshi

Jedyne niezbędne umiejętności, które musi posiadać Yoshitsune to Hassou Tobi i Arms Master. W przeciwnym razie może Pan dodać kilka umiejętności Drain, dzięki którym będzie Pan otrzymywał obrażenia tylko od Gun i Almighty. Można też zastosować bardziej użytkowe ruchy, takie jak Apt Pupil, Regenerate 3 itp.

Satanael

Almighty Build
Gun Build
Elemental Build

Najważniejszą rzeczą, którą należy wiedzieć o Satanaelu jest to, że jego oryginalna cecha, Pagan Allure, nie przekracza limitu obrażeń (patrz 1:40 w filmie o Satanaelu). Jeżeli więc planują Państwo używać go do magii i chcą uzyskać maksymalne obrażenia, to lepsze są Mighty Gaze, Intense Focus lub Will of the Sword (wszystkie mają +20% i przekraczają limit). Podczas gdy oryginalna cecha Satanaela nie przekracza limitu obrażeń, jego ekskluzywna umiejętność Tyrant’s Mind (1,25-krotny boost do wszystkich ataków) może. Oto link do postu o cechach Persony, jeśli to było mylące.

Biorąc pod uwagę te informacje, istnieje wiele różnych konstrukcji, które można zastosować w przypadku Satanaela. Pomijając nowe DLC, Satanael z Intensywnym Skupieniem lub Wolą Miecza i Czarną Żmiją zadaje najwyższe obrażenia wszechmocne w grze.

Można też postawić na konstrukcję z bronią, ponieważ z Wolą Miecza i Umysłem Tyrana zapewnia najwyższe obrażenia od broni. Inną opcją jest nałożenie na Satanaela wielu elementów i dodanie Zdolności Magicznych. Pagan Allure, Magic Ability i Tyrant’s Mind dadzą wtedy 2,34x obrażenia (1,5*1,25*1,25).

Arsene

Muszę mieć w pobliżu Startera, a chciałem odwzorować moveset Arsene’a z Persona Q2 i Persona 5 Scramble, skoncentrowany na Curse i Gun.

Tutaj znajduje się wideoporadnik dotyczący budowy tego typu Arsene. Zamieściłem również ścieżkę fuzji dla budowy Wszechmocnego z Megidolaonem.

Raoul

Na początku gry wiedziałem, że chcę wykorzystać Raoula do czegoś, i ostatecznie zdecydowałem się na wykorzystanie go jako Persony Wsparcia. Cecha Żywotność Drzewa (oryginalnie od Attisa) pozwala w normalnych warunkach używać Termopilę (pełnowartościowy Pogromca Ciepła), podczas gdy pozostałe sloty na umiejętności zostały wypełnione Szarżą, Koncentracją, Uśmierzeniem i ekskluzywną umiejętnością Raoula Widmowy Pokaz (wysoka szansa na uśpienie wszystkich przeciwników). Aby uzyskać witalność drzewa na Raoulu, należy go ponownie podłączyć za pomocą Attisa i Agathiona. Neo Cadenza Orfeusza (patrz poniżej) jest lepsza niż Thermopylae, ale jest dostępna tylko w płatnym DLC, natomiast Vitality of the Tree+Thermopylae można przenieść na dowolną Persona.

Maria

Maria posiada dwie ekskluzywne pasywy: Holy Whisper, która przywraca 15% HP i 15 SP co turę oraz Holy Embrace, która przywraca 25% HP co turę.

Poradnik wideo dotyczący budowy Marii

Jeżeli przeniesie Pan cechę Ukąszenie Demona z Ongyo-Ki, która podwaja własną regenerację HP, to z wyposażoną Marią może Pan odzyskać 80% HP na turę. Dodając do tego pasywy Regeneruj 2 i 3, uzyskuje się 100% na turę. Zamiast Regeneracji 2 i 3, wybrałem inne pasywy, takie jak Ali Dance, Enduring Soul i Drain Fire, ponieważ 80% HP na turę to naprawdę więcej niż potrzeba.

Izanagi-no-Okami

Z pewnością najsilniejsza z dostępnych Persona. Potrafi ustrzelić Żniwiarza, ustrzelić większość bossów fabularnych, a nawet sprawić, że super bossowie wydają się być łagodni. Izanagi-nO posiada ekskluzywną cechę Country Maker, która zwiększa Atak/Obronę w zależności od ukończenia rejestru więźniów. Przy pełnym kompendium Persony, Country Maker podwaja obrażenia i zmniejsza o połowę otrzymane obrażenia.

Myriad Truths (3-krotne ciężkie obrażenia od wszystkich przeciwników) jest już silnym ruchem, ale można go wzmocnić przez Almighty Boost, Almighty Amp i Magic Ability, co daje 2x mnożnik. Następnie można go jeszcze wzmocnić przez Country Maker, co daje 4x. Nie trzeba dodawać, że nic nie jest w stanie jej sprostać. Wydaje się, że Atlus uwielbia tworzyć DLC o zbyt dużych możliwościach, ale oni może trochę przesadzić.

Orpheus

Ekskluzywna umiejętność Orfeusza – Neo Cadenza – leczy 50% HP uczestników imprezy, a także zapewnia Heat Riser dla całej imprezy, kosztując przy tym tylko 24 SP.

Jeśli przekaże Pan Lakshmi cechę Bogactwo Lotosu, to buffy Neo Cadenza zostaną przedłużone o 2 tury. Działa to również z 3 umiejętnościami Auto, dzięki czemu na początku każdej walki trwają one 5 tur. W filmie po lewej stronie pokazałem ścieżkę fuzji dla uzyskania Bogactwa Lotosu na Orfeuszu, jak również buildy dla Thanatosa & Messiah.