Latest Post

Dzień 1 Jak założyć publiczny serwer Minecraft | przez Sama Starkmana

W świecie tak ponurym i brutalnym, jak ten przedstawiony w arcydziele Naughty Dog z 2013 r, The Last of Usto każda chwila radości, której doświadczają gracze, jest wspaniałą odmianą. Dobrze jest wiedzieć, że nawet gdy większość ludności świata została zainfekowana, a społeczeństwo prawie całkowicie się rozpadło, kiepski żart może sprawić, że nawet najbardziej zmęczeni ocalali uśmiechną się.

Niewątpliwie jedną z najlepszych rzeczy w tej grze jest obserwowanie, jak rozwija się relacja między bohaterami Joelem i Ellie w ciągu czterech różnych pór roku. Dowiadujemy się o nich więcej, gdy oni dowiadują się więcej o sobie nawzajem. A naprawdę wyjątkowy sposób, w jaki można to zobaczyć, to seria żartów, które Ellie opowiada podczas Lato sezon gry. Które rozjaśniają nastrój po kilku intensywnych spotkaniach z myśliwymi i zarażonymi w części pittsburskiej. To świetne małe odwrócenie uwagi od powagi sytuacji, w których znajdują się bohaterowie, i często jest to tak samo ważne dla gracza, jak dla Joela i Ellie. Po raz pierwszy widzimy, jak się ze sobą bawią i w głupi sposób kładzie to podwaliny pod dużą część ich bardzo jowialnego i kochającego się związku, który rozwija się w trakcie gry i wspólnej podróży.

Pittsburgh w The Last of Us (2013)

Podczas corocznego przechodzenia gry zawsze staram się wysłuchać każdego dowcipu Ellie, ponieważ uważam, że są one wspaniałym dodatkiem do gry. sprawiają, że obaj bohaterowie czują się jak żywi i oddychający ludzie.

Odkąd gra została wydana siedem lat temu, ludzie w całym internecie chwalą The Last of Us za historię, którą opowiada, rozgrywkę, którą tworzy i postacie, które rozwija. Te różne elementy analizy pomagają mi docenić wszystkie te rzeczy, które sprawiają, że moja ulubiona gra wszech czasów jest tym, czym jest. Ale tutaj próbuję zrobić krok głębiej i pokazać taki pozornie mały szczegół, który wzmacnia jedną z głównych wartości gry, człowieczeństwo. Może na początku zabrzmi to głupio, ale słysząc dwie postacie z gry wideo, które prowadzą ze sobą naturalną rozmowę lub opowiadają sobie żarty, można poczuć się jak prawdziwi ludzie i odróżnić grę od większości innych.

Grafika koncepcyjna Joela i Ellie

Tak więc, w ramach przygotowań do wyczekiwanej kontynuacji gry, postanowiłem, The Last of Us: Part IIaby uszeregować wszystkie żarty Ellie od najgorszego do najlepszego na podstawie zarówno reakcji postaci w grze, jak i mojej osobistej przyjemności z ich oglądania. Aby uznać żart za naprawdę świetny, musi on nie tylko bawić mnie jako gracza, ale również wywołać silną reakcję Joela lub Ellie.

Zrzeczenie się odpowiedzialności: Ta lista nie zawiera żadnych żartów, które Riley lub Ellie opowiadają w Left Behind DLC.

Wyróżnienie: Dlaczego nos nie może mieć 12 cali długości? Bo wtedy miałby stopę!

Ten dowcip, opowiedziany przez Sama w odcinku o przedmieściach, nie kwalifikuje się do oficjalnego rankingu, ale i tak musiałam o nim wspomnieć. Myślę, że jest w stanie utrzymać się na równi z niektórymi dowcipami średniej klasy, które Ellie opowiada w trakcie gry, ale zdecydowanie ustępuje niektórym cięższym. Jest to raczej sprytny zwrot niż zabawna gra słów, co trochę przeszkadza, ale nie na tyle, aby go całkowicie zignorować. Dobra robota Sam, teraz przejdźmy do odliczania!

Ta lista jest całkowicie subiektywna, jeśli uplasowałaby je Pani inaczej, proszę dać mi znać!

#19: Co mówi pirat podczas jedzenia sushi? Ahoj! Podaj mi trochę soi!

Ten utwór, który znalazł się na samym dole naszej listy, nie oferuje wystarczająco dużo w postaci ładnej gry słownej lub mądrej puenty, aby uzasadnić miejsce powyżej ostatniej pozycji. Chociaż żart ma sens, a Ellie wygłasza go na najwyższym poziomie, to jednak nie ma tu fundamentu i zostawia mnie z dala od rymu i entuzjazmu. Nie będzie to ostatni żart o piratach na naszej liście, ale z pewnością będzie najniżej oceniony.

#18: Ludzie robią sobie żarty z apokalipsy, jakby nie było jutra.

Ellie mówi to najlepiej: “za wcześnie”. W normalnych warunkach, gdy społeczeństwo nie upadło, a większość ludności świata nie została wymazana, ten żart byłby trafiony i jestem pewien, że nawet Joel by się przynajmniej roześmiał. Jednak wszyscy możemy się zgodzić, że nie do końca trafia w sedno i tylko sprawia, że wszyscy zainteresowani są bardziej zdenerwowani sytuacją, w której się znaleźli. Ale i tak lepsze to niż pirackie sushi.

#17: Z czego jedli żołnierze konfederacji? Naczynia cywilne. Czego używali do picia? Kubki. Kubki Dixie.

To, co sprawia, że ten żart jest nietrafiony, to przede wszystkim sposób jego opowiedzenia. Jako drugi dowcip Ellie, który opowiada Joelowi i widzom, nie dorównuje standardowi, jaki wyznacza jej pierwszy zabawny dowcip (który zobaczymy znacznie wyżej na liście). Może i jest to długi tekst, ale brakuje mu treści i wiarygodności dla Ellie. Wygłasza go z klasycznym wdziękiem i entuzjazmem, ale czy sądzą Państwo, że naprawdę tak bardzo obchodzi ją amerykańska wojna domowa, skoro świat został opanowany przez infekcję? Ja nie. Być może, gdyby opowiedziano ją w innym kontekście, mogłaby znaleźć się wyżej na liście, ale naprawdę muszę brać pod uwagę przyjemność płynącą z gry przy tworzeniu rankingu.

#16: Co powiedziało zielone winogrono do fioletowego? Oddychaj, idioto!

Mamy mnóstwo dowcipów związanych z jedzeniem i jeśli mam być szczera, ten jest tym, który najmniej do mnie przemawia. Nie mówię, że jest to zły żart, ale myślę, że w porównaniu z innymi kulinarnymi hitami na tej liście, nie jest w stanie dotrzymać kroku. Pojawia się tuż przed kluczową i brzemienną w skutki sekwencją snajperską na przedmieściach Pittsburgha, więc lepszy żart mógłby podnieść zespół na duchu i być może sprawy potoczyłyby się o wiele lepiej.

#15: Wszedłem do pokoju moich sióstr i potknąłem się o stanik, to była pułapka.

Spośród wszystkich gier słownych na tej liście, ta wydaje się niemal zbyt bezpośrednia, a puenta nie wywołuje takiego odzewu u Joela lub publiczności, jak niektóre inne, znajdujące się wyżej. Ale może właśnie w tym tkwi jej urok, że jest tak kiepska, że aż niesamowita. To uczucie jest jednak czymś, co będziemy oglądać o wiele częściej w miarę postępu prac, a ten żart nie robi tego tak dobrze, jak niektóre z tych, które rzucają na kolana na początku tej listy.

#14: 3,14% marynarzy to Pi-raty.

Lepszy z dwóch dowcipów o piratach, które opowiada Ellie, ale ten nadal jest w porządku. Wszyscy rozumiemy jego konstrukcję i być może przywołuje prostsze czasy dla Joela, w których musiał się martwić tylko geometrią, a nie byciem rozszarpanym przez szalonych zakażonych. Ale dla mnie to po prostu niewiele znaczy, a do tego jest tak krótkie, że znika, zanim jeszcze zdążyli Państwo zauważyć. W danej chwili może to być dobra gra słów, ale ta chwila jest bardzo krótka.

#13: Czy chce Pan usłyszeć dowcip o pizzy? Nieważne, to było zbyt tandetne.

To taki klasyk, że prawie znają Państwo puentę jeszcze przed zakończeniem akcji. Ale zarówno Ellie, jak i Sam nie rozumieją jej, ponieważ pizza nigdy nie była częścią ich życia, podczas gdy Joel i Henry prawdopodobnie stali się jeszcze bardziej głodni, słysząc ją. Może opowiedziana przed inną publicznością lub z większym kontekstem wywołałaby większy śmiech, ale niestety tak nie było.

#12: Kiedyś byłam uzależniona od mydła, ale teraz jestem czysta.

Tutaj zaczynamy naprawdę dobre rzeczy. Ten tekst jest zwięzły, prosty i naprawdę szybko wywołuje u Państwa to ciepłe uczucie, że udało się znaleźć puentę. To, co obniża poziom #12, to zdecydowanie kontekst, w jakim jest opowiadana. Proszę sobie wyobrazić, że nie brał Pan prysznica prawdopodobnie od tygodni, patrząc na ubranie Joela, że jest Pan pokryty krwią po walce z dziesiątkami brutalnych myśliwych, a potem słyszy Pan dowcip o tym, że jest Pan czysty? Chyba nie byłoby mi do śmiechu! Poza tym to świetny film i od tej pory będziemy oglądać prawdziwych zwycięzców.

#11: Co jest główną przyczyną rozwodów w długoletnich małżeństwach? Patowa sytuacja.

Ten żart zakłada zarówno znajomość problematyki rozpadających się małżeństw, jak i szachów, ale jest tak prosty i trafny, że musi znaleźć się na tak wysokim miejscu. Jest to temat, który zazwyczaj jest bardzo negatywny, ale ten żart odwraca to i daje nam wszystkim dobrą zapłatę. Jedyną uwagą, którą bym poczynił i powodem, dla którego nie znalazł się w pierwszej dziesiątce, jest pytanie: jaki wpływ ma to na Joela? Z rozdziału o Uniwersytecie Wschodniego Kolorado wiemy, że Joel był przez jakiś czas żonaty przed wydarzeniami z gry, ale sugeruje się, że nic z tego nie wyszło. Ten żart mógł z pewnością wywołać u niego złe wspomnienia, które zrujnowałyby jego radość. Szkoda, że taki żart został powstrzymany, ale trzeba pamiętać, że trzeba brać pod uwagę zarówno reakcję publiczności, jak i reakcję w grze.

#10: Czy wiesz, co nie jest w porządku? w lewo.

Nawet Joel, niezadowolony i zatwardziały ocalały, który żyje w tym postapokaliptycznym świecie od 20 lat, wciąż nie może się powstrzymać od dokończenia tego żartu i poddania się jego urokowi i lamusowi. To mówi samo za siebie, a szczera reakcja Ellie na ten żart pokazuje, jak bardzo jest on dobry. Musiał znaleźć się w pierwszej dziesiątce, ale to, co sprawia, że ten żart jest tak dobry, czyli jego prostota, sprawia również, że trudno jest uzasadnić umieszczenie go wyżej niż innych żartów, które zmuszają nas do większego wysiłku, aby uzyskać większy efekt.

Hotel Grand

#9: Kamień księżycowy smakuje lepiej niż ziemski, ponieważ jest mięsno-warzywny.

Ten żart jest jednym z tych, które trzeba usłyszeć kilka razy, aby naprawdę go zrozumieć, ale gdy już się to uda, daje to ciepłe uczucie z #12 z jeszcze większym wpływem, ponieważ trzeba było na to zapracować. Ponownie, wzmianka o jedzeniu mogłaby wpłynąć na odczucia w grze w stosunku do dostawy, ale to zostaje zniwelowane przez dodatkowy kontekst z późniejszego etapu gry. W części dotyczącej Uniwersytetu Wschodniego Kolorado Ellie wspomina, że chciałaby zostać astronautką, gdyby miała taką możliwość. A więc wszystko, co ma związek z kosmosem, jest dla niej naprawdę fajne, co w połączeniu z jej zamiłowaniem do kiepskich dowcipów i kalamburów rekompensuje dodatkowy głód, jaki mogło to wywołać.

#8: Co założyła syrenka na lekcję matematyki? Biustonosz z alg.

To nasz drugi żart związany z biustonoszem na liście i uważam, że jest o wiele mocniejszy niż pierwszy. Gra słów trafia zarówno w morski motyw syrenki, jak i w kontekst matematyki – podwójne zagrożenie! Kalambury są bardzo trafione i podobnie jak w przypadku #9, zmuszają do zastanowienia się przez chwilę, zanim zrozumie się, jaka jest puenta. Gdyby nie wzmianka o jedzeniu, która sprawia, że Joel i Ellie są jeszcze bardziej głodni, być może można by zamienić to z #9, ale tak czy inaczej, matematyka jest o wiele bardziej zabawna niż głodówka.

#7: Próbowałem wcześniej złapać trochę mgły, zamgliłem się.

Wow, pierwszy żart na liście, który wywołał u mnie szczery uśmiech podczas mojego pierwszego przejścia gry, gdy miałem 12 lat. Jest tak prosty i trudno powiedzieć, co go wyróżnia, ale myślę, że w tym tkwi jego piękno.

#6: Poeta wsteczny pisze odwrotnie.

Prawdopodobnie najbardziej zwięzły żart tutaj, ale być może mój ulubiony kawałek prostej gry słownej, naprawdę łaskocze starą, zabawną kość. To, co go wyróżnia i zapewnia mu miejsce w pierwszej dziesiątce, to kontekst, w jakim jest opowiadany. Zaraz po wielkim spotkaniu z łowcami z Pittsburgha, które zakończyło się w opuszczonej księgarni / punkcie kontrolnym wojska. Miejsce to jest dosłownie pokryte książkami i literaturą, Ellie nawet mówi Joelowi i widzom, że uwielbia czytać, tuż przed tym, jak opowiada tę historię. Wszystkie te informacje sprawiają, że żart jest zabawniejszy i usprawiedliwiają Ellie, że w ogóle go opowiedziała. Jest też po prostu bardzo mądry.

Opuszczona księgarnia w Pittsburghu

#5: Piekarze wymieniają się przepisami na chleb na zasadzie “ugniataj, aby wiedzieć”.

Zamykając naszą listę żartów związanych z jedzeniem, ten nie musi się nawet martwić o aspekt wywołujący głód, ponieważ puenta jest tak słodka, że Ellie się tym nie przejmuje. Joel może wydawać się nieco zirytowany, ale w głębi duszy wiemy, że się uśmiechnął, ponieważ gra słów jest tak płynna. Ponadto chleb wydaje się jednym z tych artykułów spożywczych, które łatwo byłoby przechowywać w zapasach podczas apokalipsy. skoro ludzie robili go od wieków bez nowoczesnej technologii, więc nie byłoby to tak kłujące, jak wcześniejszy komentarz “mięsożercy”.

#4: Całą noc zastanawiałam się, gdzie podziało się słońce, aż w końcu dotarło do mnie.

Co za uniwersalny żart, z którego każdy może się cieszyć. Nawet po tym, jak świat zostanie opanowany przez zakażonych i przemoc, słońce i tak wzejdzie rano i ten żart przypomina nam o tym wszystkim. W tej chwili może się to wydawać nieistotne, ale może ta miła i czysta gra słów podniosła morale zespołu i pozwoliła przetrwać kolejną falę wrogów. Może to najprostszy żart w pierwszej piątce, ale na pewno sprawia, że jest mi najcieplej.

#3: Nieważne, jak bardzo przesunie Pan granicę, ona i tak będzie nieruchoma.

Żart, od którego wszystko się zaczęło! Jako pierwszy dowcip, który Ellie opowiada Joelowi, ten wyznacza oczekiwania na całą resztę sezonu i wybrała go mądrze. Gra słów jest sprytna i jest jednym z tych żartów, w których logika jest tym, co czyni go zwycięzcą. System pocztowy i większość zastosowań kopert może w tym świecie całkowicie zaniknąć, ale to nie powód, aby przestać je wykorzystywać do opowiadania zabawnych dowcipów. Gracz i Joel mogą zaczynać dowcip trochę zdezorientowani, ale pod koniec wszyscy świetnie się bawią i nie mogą się doczekać, kiedy Ellie ugotuje następny.

#2: Książka spadła mi na głowę, winę za to ponosi tylko moja półka.

Te dwa ostatnie dowcipy to absolutny strzał w kolano, ale z zupełnie innych powodów. W tym przypadku mamy do czynienia z klasyczną i prostą grą słów, ale wykonaną perfekcyjnie. Użycie słowa “my-shelf” zamiast “myself” przechodzi przez język i nawet osoba opowiadająca dowcip ma trochę zabawy przy wypowiadaniu tej kwestii, ponieważ jest to tak płynna zmiana. To proste, ale skuteczne w tym, co chce zrobić – sprawić, że niezwykle stresujące i nieprzyjazne środowisko stanie się trochę lepsze.

#1: Dlaczego strach na wróble dostał awans? Ponieważ był wybitny w swojej dziedzinie.

No i proszę, absolutnie najlepszy żart, jaki opowiada Ellie. Jest zabawny, uroczy, mądry, tak bardzo nieszablonowy, że nie sposób się nie roześmiać. Ten dowcip jest jedynym spośród opowiedzianych w grze głównej, który zawiera dwa elementy gry światowej i to właśnie odróżnia go od konkurencji i daje mu pierwsze miejsce. Jest strachem na wróble, wybitnym w swojej dziedzinie i dostał duży awans! To jest tak głupie, kiepskie i niesamowite, że nie sposób nie uśmiechnąć się do siebie i zapomnieć o otaczającym nas świecie, a tego Joel i Ellie bardzo potrzebują. Jak mówi Ellie przed opowiedzeniem swojego pierwszego dowcipu, “musimy rozjaśnić nastrój”.i to jest najczystszy tego przykład. Cała fraza sprawia, że wszyscy czują się lepiej i stanowi przykład tego, jak powinien wyglądać postapokaliptyczny żart!

The Last of Us jest bez wątpienia moją ulubioną grą wszech czasów i każdą okazję, aby ją uczcić, zamierzam wykorzystać. To był dla mnie fajny osobisty projekt przed premierą części II i mam nadzieję, że mój ranking żartów Ellie przypomniał Państwu o wszystkich drobnych szczegółach w tej grze, które czynią ją tak niesamowitą.

Wytrzymać i przetrwać.